פטור ממס הכנסה דיגיטלי – האם זה תקף לכל הכנסה

ניתן להגיש בקשה לקבלת פטור ממס הכנסה בצורה דיגיטלית ללא צורך בהגעה לסניף רשות המיסים. פטור ממס הכנסה ניתן להגשה בצורה דיגיטלית ומקוונת דרך אתר רשות המיסים אבל תמיד עולה השאלה האם הפטור תקף לכל הכנסה. כאן בכתבה נענה על שאלה זו.

 

מה זה פטור ממס הכנסה?

פטור ממס הכנסה ניתן לבעלי נכות רפואית הפוטרת אותם מתשלום מס הכנסה. כדי לקבל פטור ממס הכנסה יש צורך לעבור דרך בירוקרטית לא קלה ורק לאחר מכן להגיש את כל המסמכים באתר רשות המיסים בצורה דיגיטלית כדי לקבל פטור ממס הכנסה.

הפטור מוענק לבעלי מחלות הרשומות בספרי הביטוח לאומי. בעלי אחוזי נכות גבוהים יכולים לקבל פטור ממס הכנסה. כל נתון נבחן ומצטבר בבחינת הבקשה לקבלת פטור ממס הכנסה. חשוב לדעת שהפטור ניתן על תקרת הכנסה מסוימת.

 

על איזה הכנסה פטור ממס הכנסה תקף?

הפטור ניתן על כל הכנסה החייבת במס אך ורק לבעלי זכאות שרשות המיסים אישרה את זכאותם. בחוק נקבעה תקרה להכנסה. כל עוד וההכנסה נמוכה מהתקרה המצוינת בחוק, תהיו זכאים לפטור ממס הכנסה. ברגע שההכנסה עוברת את התקרה, לא יינתן פטור והוא לא יהיה תקף על יתרת הסכום.

 

קיימות תקרות שונות

החוק קבע תקרות סכום שונות בין הכנסה מיגיעה אישית להכנסה שהיא לא מיגיעה אישית. הכנסה מיגיעה אישית היא כל הכנסה הנכנסת כתוצאה מעבודה או מקרה שקרה לעובד בה.  הכנסה מיגיעה אישית כוללת קצבאות שונות ואישיות, מענקים שמשולמים בזמן פרישה, פנסיה, פטירה וכדומה. הכנסה מיגיעה לא אישית היא הכנסה המתקבלת מהשקעה בשוק ההון, הכנסה משינוי בגובה הריבית ועוד.

 

מה גובה התקרה על הכנסה מיגיעה אישית?

  • על הכנסה שנתית מיגיעה אישית התקרה שהוקצבה על נכות שהיא מעל שנה היא 409,200 ₪.
  • לעומת זאת, על הכנסה שנתית מיגיעה אישית על נכות שנקבעה על פחות משנה, התקרה היא 75,360 ₪. בתנאי שהנכות לא נקבעה על פחות מ-185 יום.
  • על הכנסה שנתית מיגיעה אישית של נכה המקבל קצבת נכות של מעל שנה, התקרה תהיה 628,800 ₪.

 

הכנסה מיגיעה אישית הכוללת הכנסה מיגיעה לא אישית

שימו לב, על הכנסה מיגיעה אישית הכוללת גם הכנסה מיגיעה לא אישית ניתן לקבל פטור ממס הכנסה. התקרה השנתית שנקבעה למקרים כאלו היא 75,360 ₪. במקרים בהם גובה ההכנסה מיגיעה אישית נמוך משמעותית מסכום התקרה (75,360 ש"ח), גם אז תוכלו לקבל פטור.

 

לסיכום

פטור ממס הכנסה יכול להכניס מאות אלפי שקלים לבעליו. בכתבה סיכמנו את גובה ההכנסה עליו תקף הפטור. אם הסתבכתם ואתם עדיין לא יודעים אם אתם זכאים לקבל פטור ממס הכנסה, פנו לחברה העוסקת במימוש זכויות רפואיות. נצלו את פלטפורמות הדיגיטל כדי למצוא חברה כלבבכם.

מס הכנסה

אולי תאהבו גם את:

טלפון כשר
מה הופך טלפון לכשר?

רבים מבני החברה החרדית רואים בעיסוק הטכנולוגי שלא לצרכי עבודה, פעילות הנושאת בחובה סיכון רב לפגיעה בערכים, חשיפה לתכנים הנוגדים את ההלכה היהודית וחשש להתמכרות.

קרא עוד »
מסכי מגע נקיים
איך מנקים מסכי טאצ'

כולנו משתמשים במסך טאצ' בכל יום בחיינו ולעיתים קרובות אף ביותר ממסך אחד בעל תכונה זאת. מסך זה מתאפיין בכך שאנחנו נוגעים בו כל היום,

קרא עוד »