גאדג'טים מגניבים שקוסמים משתמשים בהם

עולם הגאדג'טים הוא עולם עצום של המצאות שנועדו להקל על חיינו או לשמח אותנו. גאדג'ט הוא לרוב פריט משוכלל או חדשני, שפעמים רבות מבוסס על טכנולוגיה כמו אלקטרוניקה או מכניקה. לרוב זה יהיה חפץ שאין בו או בשימושו הכרח אבל הוא בהחלט משדרג ומפנק את בעליו. אז איזה גאדג'טים הגיעו אל עולם הקסמים ועוזרים לקוסמים לשמר את המסתורין, ההנאה וההפתעה עבור קהל מופע קסמים? על כך במאמר שלפניכם

 

קוסם על הבמה הוא תזמורת של איש אחד

כאשר אנחנו חושבים על מופע קסמים, כמו זה למשל http://asael-magic.co.il – אנחנו מתארים לעצמנו לרוב קוסם ועוזר או עוזרת לקוסם שמסייעים לו וגם מציגים את יכולותיו בהתפעלות. ברוב המופעים היום, גם של קוסמים, מדובר על מופע של איש אחד. בעבר מצב כזה היה אומר שהקוסם נאלץ לוותר על שינויים במוזיקה, על אפקטים מתוזמנים של סאונד או על שינויי תאורה ואפקטים אחרים.

היום, לשמחתנו ישנם שפע של גאדג'טים שיכולים לסייע בקלות למופע של קוסם להפוך לקסם אמיתי. בין השאר אורות צבעוניים שניתן לכוון מראש ולשלוט בהפעלתם בעזרת לחצן נסתר, אפקטים שמושפעים מסאונד כמו למשל מכונת עשן שפועלת עם השמע המילה "אבראקאדאברה".

 

אחיזת עיניים, זריזות ידיים וגאדג'טים

גם במופע הקסמים עצמו יש שימוש אפשרי בגאדג'טים אבל כאן אלה נוספים, כמובן, לכישורים האחרים של קוסמים מיומנים כמו זריזות ידיים, מהירות מחשבה, יכולת הסבת תשומת לב הקהל ועוד ועוד אבל גם הדברים שמבוססים על גאדג'טים מכניים כמו התחתית הכפולה של כובעו של הקוסם, בה שוכן ארנב, המראה בתיבה בה מופיעה יונה או קוביות מתוכננות ליפול תמיד על אותה פאה.

גם בתחום הזה חלו שינויים רבים במהלך השנים ורבים מתעלולי הקוסמים הקצרים והמוכרים בנויים בעזרתם. אנחנו כמובן לא נחשוף כאן סודות כדי לא להרוס את האשליה אבל זכרו, קסם כזה הוא בהכרח שילוב של גאדג'ט וקוסם שיודע איך להשתמש בו מול קהל.

 

קסם מייצר זיכרונות

גם כאן אפשר להתייחס ליותר מסוג אחד של גאדג'טים. כך למשל אפשר להתייחס אל גרסאות מתוחכמות פחות של קסמים מוכרים, כשהקוסם מלמד את הילדים תעלול משל עצמם – כאן אפשר למצוא גאדג'טים כמו אלה שנמצאים בערכות לקוסם המתחיל. בין השאר טבעות מתכת, קלפים מהונדסים ועוד.

בנוסף ישנם גאדג'טים שפועלים במסגרת ההופעה ותפקידם הוא להעצים את אפקט הוואוו של ההופעה, כך ניתן להחביא רמקול נייד בין מושבי הילדים ולגרום לקולות שישמעו ממנו על פי פקודה של הקוסם או להחביא אוזנייה באוזנו של הקוסם בה יוכל לקבל תשובות בשידור ישיר ממרגל שנמצא בחדר.

ישנם גם מופעי קוסמות שעושים שימוש בגאדג'טים נוספים כמו רחפנים, שעונים חכמים או מקרנים. כך או כך, גם לפני מאות שנים בעזרת גאדג'טים מכניים וגם כיום, בעזרת גאדג'ים ממינים שונים, הקסם הוא עדיין קסם.

קוסמים

אולי תאהבו גם את:

טלפון כשר
מה הופך טלפון לכשר?

רבים מבני החברה החרדית רואים בעיסוק הטכנולוגי שלא לצרכי עבודה, פעילות הנושאת בחובה סיכון רב לפגיעה בערכים, חשיפה לתכנים הנוגדים את ההלכה היהודית וחשש להתמכרות.

קרא עוד »
מסכי מגע נקיים
איך מנקים מסכי טאצ'

כולנו משתמשים במסך טאצ' בכל יום בחיינו ולעיתים קרובות אף ביותר ממסך אחד בעל תכונה זאת. מסך זה מתאפיין בכך שאנחנו נוגעים בו כל היום,

קרא עוד »