איך מנקים מסכי טאצ'

כולנו משתמשים במסך טאצ' בכל יום בחיינו ולעיתים קרובות אף ביותר ממסך אחד בעל תכונה זאת. מסך זה מתאפיין בכך שאנחנו נוגעים בו כל היום, כתוצאה מכך הוא מתלכלך בצורה תדירה ויש צורך לנקותו לעיתים קרובות. ניקוי לא נכון של מסך טאצ' עלול לגרום לו לנזק, לכן אספנו לכם את השיטות המומלצות לניקוי מסך טאצ' ומה לא לעשות שמנקים מסך טאצ'. 

 

איך עובד מסך טאצ'?

בקיצור נמרץ, מסך טאצ' עובד באמצעות שימוש במוליכות חשמלית. ואם לפרט – איך זה עובד? בשל העובדה כי האצבעות שלנו מוליכות חשמל, המסך מזהה את מגע האצבע כשיש הפרעות בזרמים החשמליים בו. ישנן שתי שכבות בכל מסך מגע, הראשונה חוסמת זרמים חשמליים ובשנייה עוברת אנרגיה חשמלית כל הזמן. בעת נגיעה בשכבה העליונה נגרמת חסימה בשכבה התחתונה וכך מזהה המסך את מיקום הנגיעה במהירות רבה.

 

מה לא עושים בניקוי מסך טאצ'?

ניקוי אגרסיבי ולא נכון של מסך מגע עלול לפגוע בו ואף להרוס אותו כליל. בעת ניקוי מסך טאצ' אין להשתמש בחומרי ניקוי אגרסיביים כמו מסירי שומנים או אקונומיקה. כמו כן אין להשתמש במטליות או ספוגים מחוספסים ובעלי חומר קשה. כמובן שאין להשתמש במים זורמים בעת שמנקים מסך מגע, דבר שעלול לגרום להרס של המכשיר כולו. אם המכשיר שלכם או מסך המגע שלכם נפגעו, אתם צריכים לחפש טכנאי מחשבים מומלצים.

 

איך לתחזק את מסך הטאצ'?

הדבר החשוב ביותר שעליכם לעשות כדי לשמור על מסך המגע שלכם שלם ותקין, הוא לקנות מגן מסך איכותי עם עדיפות לכזה שעשוי מזכוכית או סיליקון ברמה גבוהה. מגן המסך בעצם מתפקד בתור מסך נוסף שסופג את הנזק לפני המסך האמיתי. מקרה שהיה נגמר במסך שבור שעלותו עלולה להגיע לכמה מאות ואפילו אלף שקלים, ייגמר בנזק של לא יותר מ-150 שקל למגינים היקרים ביותר.

 

אז איך כן מנקים?

אז הבנו מה לא עושים ואיך מתחזקים את מסך המגע, אבל איך אפשר לנקות אותו? הדרך הטובה ביותר לניקוי מסך מחשב היא שימוש בשפריצר ייעודי לניקוי מסכים, בשילוב עם מטלית עדינה מאוד עם עדיפות לבד מיקרופייבר. יש להשפריץ כמות קטנה מהנוזל הייעודי על מסך הטאצ' ולאחר מגן לנגב בעדינות את המסך עד לייבוש מלא שלו. במקרה ומסך המגע נשאר מלוכלך אחרי פעולות אלו, יש לבצע אותן שוב עד שיוסר הלכלוך לחלוטין.

 

ניקוי מסך מגע – סיכום

כולנו משתמשים במסכי מגע כל יום בחיינו ולעיתים קרובות אנחנו משתמשים במספר מסכי מגע שונים. בגלל אופי העבודה איתו, נוטה מסך המגע להתלכלך לעיתים קרובות. בעת ניקוי מסך המגע אין להשתמש בחומרים חזקים או במטליות מחוספסות, וכדאי להשתמש בחומר ייעודי לניקוי של מסך מחשב בשילוב עם מטלית מיקרופייבר.

מסכי מגע נקיים

אולי תאהבו גם את:

טלפון כשר
מה הופך טלפון לכשר?

רבים מבני החברה החרדית רואים בעיסוק הטכנולוגי שלא לצרכי עבודה, פעילות הנושאת בחובה סיכון רב לפגיעה בערכים, חשיפה לתכנים הנוגדים את ההלכה היהודית וחשש להתמכרות.

קרא עוד »