איך לבנות דף 404 בעזרת אלמנטור

על מנת לבנות אתר פעיל ואיכותי ללא טעויות יש לבנות דף 404 בעזרת אלמנטור כדי לקבל דיווח שוטף ולייצר תנועה.

המאמר יסביר מהו דף 404 וכיצד בונים אותו.

 

מהו דף 404 ומדוע הוא חשוב?

דף 404 או דף שגיאה במילים אחרות, מיועד לדווח לנו על דף ריק או על דף לא קיים באתר. פעמים רבות שאנו גולשים לאתרים מסוימים ומנסים להיכנס לתוכן כלשהו אנו מקבלים דף שגיאה ולא יכולים להגיע למה שחיפשנו. קוד 404 מציין את הסטטוס השגוי של הדף כמו שקוד 301 מציין הפנייה קבועה או קוד 200 מציין שהגענו לדף תקין. זאת אומרת שאם אנו מגיעים לדף שגיאה 404 ייתכן ויש שגיאה בקישור כיוון שהשרת לא הצליח למצוא את הדף התקין.

 

מדוע בוני אתרים עושים שימוש בדף 404?

דף 404 נחוץ בבניית אתרים מכיוון שהאתר אותו בונים חייב לעבור אופטימיזציה על מנת לשפר את תנועת הגולשים. משתמש הגולש לאתר ומקבל דף שגיאה יעזוב מהר מאוד את האתר ויעבור לחפש מידע אצל המתחרים. כאשר בוני האתרים מקבלים דף שגיאה הם יודעים שיש לבצע אופטימיזציה בלינקים הפגומים. מרגע קבלת הדף הם משפרים את התנועה וכך הגולשים לא נוטשים את האתרים. בכל מקרה יצירת דף 404 צריך להיות עם הומור כאשר המשתמשים מקבלים אותו כדי שלא יינטשו את האתר.

 

איך בונים דף 404 בעזרת אלמנטור?

קורס לבניית אתרים ב- wealth מעניק גישה לאלמנטור הנמצא בוורדפרס. תפקיד האלמנטור הוא לסייע לבונה האתר לבנות תבניות בצורה נוחה שביניהן נמצא גם דף 404 אשר ניתן לבנותו בקלות ובמהירות. מקישים באלמנטור על הוספה בטמפלטים, בוחרים עיצוב או מעצבים לבד את הדף. חשוב שבדף יהיו לינקים חלופיים שיובילו את הגולשים לאתר הבית שבניתם או לעמודים אחרים. בנוסף, שימו לב שהלינקים או הכתובת באתר שבניתם לא יובילו את המשתמשים לדף השגיאה שוב.

עוד מידע: https://wealth.org.il.

 

האם כדאי להחזיר את הגולש לדף הבית מבלי להוציא דף 404?

שיטה זו קיימת אך היא פחות מומלצת מכמה סיבות. במידה ולא יוצא דף 404 בעלי האתר לא יוכלו לקבל את הלינקים הפגומים ולאתר את השגיאות. זוהי הבקרה היחידה שיש על הקישורים השגויים ופשוט לא יהיה מידע אם ה- URL שגוי, הכתובת השתנתה או שיש סיבות נוספות לשגיאה. המשתמשים יקבלו הפנייה לעמוד אחר ולא יהיה ניתן לדעת מה השגיאה ולבצע אופטימיזציה על מנת שהתנועה תהיה חווייתית ונוחה. כמו כן, האנליטיקס לא יידע אותנו על השגיאה אם אין פילטור מתאים.

לסיכום, כדי שהאתר יהיה בנוי בצורה טובה ויאפשר תנועה וגלישה מיטבית למשתמשים חייבים לייצר דף 404 כדי שתהיה בקרה ואפשרות לשפר את הלינק או הכתובת. ובמיוחד כאשר יוצרים אותו באלמנטור וניתן לעצב אותו לבד או בתבנית.

 

מסך

אולי תאהבו גם את:

שורת חיפוש
בניית אתרים לעסקים קטנים

כבעלי עסקים תמיד טוב לחשוב כיצד להגיע לקהלים חדשים, לפתוח ערוצי שיווק נוספים וכמובן להגדיל את ההכנסות. היום כבר מובן לכולם שללא נוכחות חזקה באינטרנט

קרא עוד »